زندگی باور می خواهدآن هم ازجنس امید که اگر سختی راه به تو سیلی زد، یک امید از ته قلبت به تو گوید:که خدا هست هنوز
X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

زندگی آفتابی
 
لینک دوستان

گاهی آدمها بهانه می خواهند تا کاری را انجام دهند مثل شانس ما ،که گاهی بهانه می خواهد تا پشت کند به ما ومارا بی شانس کند. 

 نمونه همین چند روز پیش که مسیر صدو خورده ای کیلومتر را با کمربند رانندگی کردیم وموقعی که به جاده صاف وهموار وخلوت رسیدیم کمربندخودرا بازکردیم (البته منظور کمربند جاسازی شده در ماشین را می گویم . )

در این حین یک فروند پلیس محترم راهور نمایان گردید .در این حالت مارا بدید وجریمه نمودند وصد نصیحت کردند ! 

آری بهانه ! بهانه بود تا قسمتی از پس اندازخود را به دولت محترم تقدیم کنیم . 

گاهی بهانه این قدرها هم بد نیستند نمونه ای عرض می کنم که تازگی ها البت نه تازه تازه ،ولی منظور همین چندساله مُد شده و آن مسئله ولنتاین است ! 

طبق تحقیق ناقصی که این حقیر انجام داده است گویا تاریخچه مشخصی برای ولنتاین وجود ندارد از ظواهر امر بر می آیدکه افسانه ای بیش نیست! 

 برای تنویر افکارعمومی یک مطلب در مورد تاریخچه پیدایش ولنتاین در زیر نقل می کنیم که این حقیر از آن خوشش آمده است 

روز ولنتاین-در سده سوم میلادی که مطابق می‌شود با اوایل شاهنشاهی ساسانی در ایران، در روم باستان فرمانروایی بوده‌است بنام کلودیوس دوم. کلودیوس عقاید عجیبی داشته‌است از جمله اینکه مردان مجرد نسبت به آنانی که همسر و فرزند دارند سربازان جنگجوتر و بهتری هستند. از این رو ازدواج را برای سربازان امپراتوری روم قدغن می‌کند. کلودیوس به قدری بی‌رحم وفرمانش به اندازه‌ای قاطع بود که هیچ کس جرات کمک به ازدواج سربازان را نداشت. اما کشیشی به نام والنتاین (والنتیوس)، مخفیانه عقد سربازان رومی را با دختران محبوبشان جاری می‌کرد. کلودیوس دوم از این جریان خبردار می‌شود و دستور می‌دهد که والنتاین را به زندان بیندازند. والنتاین در زندان عاشق دختر زندانبان می‌شود. با توجه به آنچه که در افسانه آمده کشیش ولنتاین برای او نامه‍ایی نوشته و آنها را با نوشتن «از طرف ولنتاین تو» (From Your Valentine) امضاء کرده است، اصطلاحی که تا به امروز مورد استفاده قرار گرفته و به وفور بر روی کارتهای ولنتاین مشاهده می‌‌شود. سرانجام کشیش به جرم جاری کردن عقد عشاق بر خلاف قانون کلودیوس دوم اعدام می‌شود. بنابراین او را به عنوان فدایی و شهید راه عشق می‌دانند و از آن زمان ولنتاین تبدیل به نمادی برای عشق شده است.  

بله گاهی ما انسانها برای محبت به دیگران فقط بهانه می خواهیم .حتی اگر این بهانه خارجی یا افسانه ای باشد. 

ما که با این روز به کلی مخالفیم بعضی از این دلایل مخفیانه است وبعضی دلایل را عرض می کنیم .  

عوامل مخالفت:

ایجاد خرج اضافه برای سرپرست خانوار :چه هدیه بدهد یا هدیه بگیرد در دو حالت هزینه آن بر گردن سرپرست محترم خانوارمی باشد . 

ایجاد عادات نامناسب وتوقعات بی جا: از جمله اینکه برای هرمناسبت ساختگی باید هزینه گذاشت واگر فراموش شوددر خانواده ایجاد تنش خواهد شد. 

ایجاد تورم : در این مقطع از زمان با توجه به کمبود وسایل وامکانات وخرید در آن واحد ،کشور را دچار بحران کرده وتورم ایجاد می شود که یحتمل یکی از اهداف گسترش ولنتاین از طرف دشمنان است. 

دلایل دیگر را به آیندگان می سپارم تا راه تحقیق بسته نشود. 

ولنتاین مبارک 

[ 1391/11/25 ] [ 23:46 ] [ ابوعدنان ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

آمار سایت
تعداد بازدید ها: 159911